ABERCROMBIE FITCH Authentic Man EDT

Availability: На залиха

ABERCROMBIE FITCH Authentic Man EDT ABERCROMBIE FITCH Authentic Man EDT 100 ml
ден 2.950,00

Authentic Man на Abercrombie & Fitch е претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Класичен мирис за оние мажи кои го добиваат она што го посакале. Врвот на овој зачинет дрвенест и ароматичен мирис лежи во нотите на розова пиперка, грејпфрут и бергамот. Средината е топло обединување на лаванда, жалфија и ѓумбир, додека пак основата е егзотична и луксузна со мошусни и дрвенести ноти, кои прават сензуално и апсолутно блаженство од мирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Grapefruit, Bergamot, Black pepper
  • Средни: Ginger, Clary sage, Lavender
  • Основни: Clearwood™, Suede, White musk

Authentic Man на Abercrombie & Fitch е претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Класичен мирис за оние мажи кои го добиваат она што го посакале. Врвот на овој зачинет дрвенест и ароматичен мирис лежи во нотите на розова пиперка, грејпфрут и бергамот. Средината е топло обединување на лаванда, жалфија и ѓумбир, додека пак основата е егзотична и луксузна со мошусни и дрвенести ноти, кои прават сензуално и апсолутно блаженство од мирис.

Дополнителни информации

Шифра ABEFITCHMAN
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Abercrombie Fitch
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.