ABERCROMBIE FITCH Authentic Woman EDP

Availability: На залиха

ABERCROMBIE FITCH Authentic Woman EDP ABERCROMBIE FITCH Authentic Woman EDP 100 ml
ден 3.150,00

Authentic Woman на Abercrombie & Fitch е цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Мирис што доловува свежа возбуда. Овој мирис од цитрусно, цветно дрво го повторува чувството на слобода. Горните ноти на мандарина, круша и црвена рибизла го отвораат местото за нектарина, фрезија и магнолија, додека основните дрвенести и мошусни ноти постојано остануваат.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Mandarin orange, Red currant
  • Средни: Magnolia, Lily of the valley, Nectarine
  • Основни: Cedarwood, Sandalwood, Ambrette seed

Authentic Woman на Abercrombie & Fitch е цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2019 година и е креација на парфимерот Clement Gavarry. Мирис што доловува свежа возбуда. Овој мирис од цитрусно, цветно дрво го повторува чувството на слобода. Горните ноти на мандарина, круша и црвена рибизла го отвораат местото за нектарина, фрезија и магнолија, додека основните дрвенести и мошусни ноти постојано остануваат.

Дополнителни информации

Шифра ABEFITCHWOM
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Abercrombie Fitch
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.