ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT

Availability: На залиха

ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT 75 ml

Нема на залиха

ден 4.260,00
ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria EDT 150 ml
ден 4.710,00

Chinotto di Liguria е освежувачки мирис за мажи и жени кој се карактеризира со живописни врвни ноти на мандарина, рефлектирајќи уникатен универзум на контрасти. Во своето срце, рузмаринот и кардамонот оставаат ароматичен печат, додека основата на оваа тоалетна вода е заокружена со јасмин и мошус.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Chinotto, Mandarin orange
  • Средни: Jasmine, Geranium, Rosemary, Cardamom
  • Основни: Patchouli, Musk

Chinotto di Liguria е освежувачки мирис за мажи и жени кој се карактеризира со живописни врвни ноти на мандарина, рефлектирајќи уникатен универзум на контрасти. Во своето срце, рузмаринот и кардамонот оставаат ароматичен печат, додека основата на оваа тоалетна вода е заокружена со јасмин и мошус.

Дополнителни информации

Шифра ADPBLULIG
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.