ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT

Availability: На залиха

ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT 75 ml
ден 4.830,00
ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Fico di Amalfi EDT 150 ml
ден 5.890,00

Амалфи брегот: тоа е едно од местата на Земјата што го одзема здивот. Овој цветен, дрвенест и цитрусен мирис потсетува на крајбрежјето на Медитеранот со неверојатен, енергетски ефект.

Мирисот се отвара со уникатна комбинација на ноти, вклучувајќи бергамот, лимон, грејпфрут и цитрон. Нектар од смоква, розов бибер и ливчиња од јасмин се комбинираат во срцето и следат основните ноти на дрво од смоква, кедар и бензоин.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian lemon, Italian bergamot, Grapefruit
  • Средни: Fig nectar, Jasmine, Pink pepper
  • Основни: Benzoin, Cedarwood, Fig wood

Амалфи брегот: тоа е едно од местата на Земјата што го одзема здивот. Овој цветен, дрвенест и цитрусен мирис потсетува на крајбрежјето на Медитеранот со неверојатен, енергетски ефект. Мирисот се отвара со уникатна комбинација на ноти, вклучувајќи бергамот, лимон, грејпфрут и цитрон. Нектар од смоква, розов бибер и ливчиња од јасмин се комбинираат во срцето и следат основните ноти на дрво од смоква, кедар и бензоин.

Дополнителни информации

Шифра ADPBMFA
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.