ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Mandorlo di Sicilia EDT

Availability: Нема на залиха

ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Mandorlo di Sicilia EDT ACQUA DI PARMA Blu Mediterraneo Mandorlo di Sicilia EDT 75 ml
ден 4.220,00

Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia беше претставен во 1999 година како ориентално-цветен унисекс мирис. Сицилија е раскрсница на уметноста и културата, а бадемот е дел од локалните традиции и вкусови. Познат во Италија како Mandorlo di Sicilia, пријатниот шмек на сицилискиот бадем ја начнува палетата на мириси.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Star anise, Bergamot, Orange
  • Средни: Green almond, Ylang-ylang
  • Основни: Cedarwood, Vanilla, Tolu balm, White musk

Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia беше претставен во 1999 година како ориентално-цветен унисекс мирис. Сицилија е раскрсница на уметноста и културата, а бадемот е дел од локалните традиции и вкусови. Познат во Италија како Mandorlo di Sicilia, пријатниот шмек на сицилискиот бадем ја начнува палетата на мириси.

Дополнителни информации

Шифра ADPBLUMEDMDS
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Гурмански

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.