ACQUA DI PARMA Colonia Club EDC

Availability: На залиха

ACQUA DI PARMA Colonia Club EDC ACQUA DI PARMA Colonia Club EDC 180 ml
ден 5.800,00

Colonia Club на Acqua di Parma е дрвенесто ароматичен мирис за мажи и жени, претставен во 2015 година. Класичен стил и современ дух, со карактеристични и софистицирани ноти се имиџот на оваа колонска вода. Инспирацијата на оваа линија потекнува од традиционалниот аристократски спорт кој се практикува во многу ексклузивни, јавачки, светски коњски клубови, каде дресурата е дел од спектакуларното натпреварување. Дресурата ја нагласува убавината во движењето на двајцата главни играчи- коњот и јавачот. Синергијата на нивната енергија и движење е отсликана во композицијата на овој мирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Sicilian lemon, Petitgrain, Bergamot, Sicilian mandarin orange, Mint, Neroli
  • Средни: Lavender, Geranium, Galbanol
  • Основни: Haitian vetiver, White musk, Ambergris

Colonia Club на Acqua di Parma е дрвенесто ароматичен мирис за мажи и жени, претставен во 2015 година. Класичен стил и современ дух, со карактеристични и софистицирани ноти се имиџот на оваа колонска вода. Инспирацијата на оваа линија потекнува од традиционалниот аристократски спорт кој се практикува во многу ексклузивни, јавачки, светски коњски клубови, каде дресурата е дел од спектакуларното натпреварување. Дресурата ја нагласува убавината во движењето на двајцата главни играчи- коњот и јавачот. Синергијата на нивната енергија и движење е отсликана во композицијата на овој мирис.

Дополнителни информации

Шифра ADPCOLCLUB
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Колонска вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.