ACQUA DI PARMA Colonia Essenza EDC

Availability: Нема на залиха

ACQUA DI PARMA Colonia Essenza EDC ACQUA DI PARMA Colonia Essenza EDC 100 ml
ден 5.290,00

Италијанската дизајнерска куќа Acqua di Parma го промовираше својот мирис Essenza di Colonia во август 2010 година. Цитрусно, ароматичен мирис за мажи, чии дрвенести ноти даваат софистициран и елегантен шмек на оваа колонска вода. Појавувањето на Essenza di Colonia е пропратено со интересна рекламна кампања каде се појавува елегантен смокинг, кој всушност го одликува италијанскиот стил и елеганција, а фотографот Giovanni Gastel ја доловува целата приказна.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lemon, Orange, Bergamot, Mandarin orange, Grapefruit, Neroli, Petitgrain
  • Средни: Rosemary, Lily of the valley, Rose, Jasmine, Clove
  • Основни: Vetiver, Patchouli, White musk, Amber

Италијанската дизајнерска куќа Acqua di Parma го промовираше својот мирис Essenza di Colonia во август 2010 година. Цитрусно, ароматичен мирис за мажи, чии дрвенести ноти даваат софистициран и елегантен шмек на оваа колонска вода. Појавувањето на Essenza di Colonia е пропратено со интересна рекламна кампања каде се појавува елегантен смокинг, кој всушност го одликува италијанскиот стил и елеганција, а фотографот Giovanni Gastel ја доловува целата приказна.

Дополнителни информации

Шифра ADPCOLESS
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Колонска вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.