ACQUA DI PARMA Colonia Pura EDC

Availability: На залиха

ACQUA DI PARMA Colonia Pura EDC ACQUA DI PARMA Colonia Pura EDC 100 ml
ден 4.980,00

Colonia Rura е нов мирис, со цветни и дрвенести мошус ноти, наменет и за мажи и за жени. Претставен е во 2017 година, а позади него стои парфимерот Francois Demachy. Традиционално за мирисите на Acqua di Parma се почетните свежи ноти на портокал.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian bergamot, Italian orange, Paraguayan petigrain
  • Средни: Russian coriander, Jasmine sambac absolute, French narcissus absolute
  • Основни: Virginia cedar, Indonesian patchouli, Musk

Colonia Rura е нов мирис, со цветни и дрвенести мошус ноти, наменет и за мажи и за жени. Претставен е во 2017 година, а позади него стои парфимерот Francois Demachy. Традиционално за мирисите на Acqua di Parma се почетните свежи ноти на портокал.

Дополнителни информации

Шифра ADPCOLPURA
Земја на потекло Италија
Марка Acqua di Parma
Тип Колонска вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.