Акција

15 Производ(и)

 • ARMANI Acqua di Gio Man EDT

  Инспириран од убавините на Пантелерија каде што го поминал својот одмор, Армани ги создал женската и машка арома Acqua di Gio. Машкиот мирис е мирис на слобода, полн со ветар и вода, во перфектна комбинација со солените ноти на морската вода и нијанса сончева топлина која ја грее кожата. Креиран е од Alberto Morillas во 1996 година.

  од: ден 2.400,00

  Преглед
 • ARMANI Code for Men EDT

  Armani Code е ориентален, зачиснест мирис за мажи. Креиран во 2004 од Antoine Lie, Antoine Maisondieu и Clement Gavarry. Горните ноти се бергамот и лимон, во средината анасон, маслинов цвет и дрвенести ноти. Во основата се фино обработена кожа, тутун и сирово дрво.

  од: ден 2.190,00

  Преглед
 • ARMANI Si EDP

  Si е креиран од Christine Nagel во 2013 година. Заштитно лице на парфемот е австалиската актерка Cate Blanchett. Во горните ноти се наоѓаат лист од црна рибизла, во средината бела фрезија и мајска роза, а во основа ванила, пачули и дрвенести ноти.

  од: ден 4.750,00

  Преглед
 • CAROLINA HERRERA 212 VIP Men Gift Set EDT 100 ml и гел за туширање 100 ml

  По женскиот 212 VIP во 2010 година, Carolina Herrera го лансира и машкото издание. Воден од истиот стил со слоганите "Дали си на листа?" и "Ова е приватна забава!". 212 VIP го претставува животниот стил на "висока нога". Инспирација била њујоршката младина, модерни и креативни луѓе секогаш спремни за забава. Претставен во 2011 година, креиран од Emilie (Bevierre) Coppermann и Lucas Sieuzac.

  Regular Price: ден 4.500,00

  Special Price ден 4.000,00

  Преглед
 • GUCCI Bamboo EDP

  Gucci го претставува Gucci Bamboo во 2015 година, наречен по веќе постоечката колекција аксесоари. Мирисот ја одржува самодовербата и женственоста. Наменет за современи жени со карактер. Мирисот е интензивен, грациозен и нежен во исто време. Композицијата е светно-дрвенеста. Отвора со цитрусни акорди на бергамот кои водат до егзотично цветно срце. Во основата се дрвенестите ноти, ванила од Тахити и килибар.

  од: ден 3.100,00

  Преглед
 • NINA RICCI L’Extase EDP

  Nina Ricci го претставува L’Extase во 2015 година, инспириран од женските еротски фантазии. Овој парфем претставува нов, трет "столб" на оваа куќа, што се однесува до парфемите, додека првите два столба се линиите L’Air du Temps и Nina. Пораката на L’Extase е "ослободете ја својата фантазија". Креиран од Francis Kurkdjian, а лице на кампањата е францускиот модел Laetitia Casta.

  од: ден 2.250,00

  Преглед
 • PACO RABANNE 1 Million EDT

  1 Million се појавува во август 2008 година. Преовладуваат свежи и сензуални ноти заедно со блескаво сјајното злато. Претставува моќ, богатство, луксуз и трајност. Инспириран е од металик модата на Paco Rabanne, а креиран е од Christophe Raynaud, Olivier Pescheux и Michel Girard.

  од: ден 2.640,00

  Преглед
 • PACO RABANNE 1 Million Prive EDT

  Мирисниот пар 1 Million Privé и Lady Million Privé се појавуваат во лето, 2016 година. 1 Million Privé е ориентално-дрвенест мирис полн со контрасти, креиран од Christophe Raynaud. Отвора со црвена мандарина и цимет, состојки кои го одбележаат оригиналниот 1 Million. Во срцето има ноти на тутун збогатени со смола. Во основата има топол и сензуален спој на пачули и тонка.

  од: ден 4.200,00

  Преглед
 • PACO RABANNE Invictus Collector's Edition EDT 100 ml + 10 ml

  Paco Rabanne го лансира машкиот мирис Invictus кој претставува свежа спортска креација во однос на останатите парфеми од оваа куќа. Се појавува во 2013 година. Invictus (латински непобедлив) претставува моќ, динамика и енергија. Invictus е креиран од Veronique Nyberg, Anne Flipo, Olivier Polge и Dominique Ropion.

  Regular Price: ден 4.300,00

  Special Price ден 3.600,00

  Преглед
 • PACO RABANNE Invictus EDT

  Paco Rabanne го лансира машкиот мирис Invictus кој претставува свежа спортска креација во однос на останатите парфеми од оваа куќа. Се појавува во 2013 година. Invictus (латински непобедлив) претставува моќ, динамика и енергија. Invictus е креиран од Veronique Nyberg, Anne Flipo, Olivier Polge и Dominique Ropion.

  од: ден 2.900,00

  Преглед
 • PACO RABANNE Lady Million EDP

  По машкиот 1 Million, еден од најпопуларните парфеми во последните години, се појавува и женско издание Lady Million инспирирано од злато и богатство. Композицијата ја сочинува цветен нектар, ноти на лимон, малина, цвет од портокал, јасмин, гарденија, пачули и мед. Креиран е од Anne Flipo, Beatrice Piquet, Dominique Ropion и Bruno Jovanovic.

  од: ден 2.500,00

  Преглед
 • PACO RABANNE Olympea EDP

  Olympéa е лансиран во 2015 година и претставува еквивалент на машкиот Invictus, инспириран од атлетскиот дух и победа. Концептот се базира на идеја за модерна грчка божица и евоцира сила, динамичност и освојување. Креиран е од Loc Dong и Anne Flipo.

  од: ден 3.660,00

  Преглед
 • SALVATORE FERRAGAMO Acqua Essenziale EDT 50 ml

  Acqua Essenziale од Salvatore Ferragamo е ароматичен мирис за мажи. Претставен е во 2013 година, а креиран од Alberto Morillas. Во горните ноти има нане и лист од лимон, средните ноти се гераниум, рузмарин, лаванда и морски ноти. Основата ја сочинуваат дрвенести ноти и мошус.

  ден 2.800,00
  Преглед