ARIANA GRANDE Sweet Like Candy EDP

Availability: На залиха

ARIANA GRANDE Sweet Like Candy EDP ARIANA GRANDE Sweet Like Candy EDP 100 ml
ден 3.790,00

Sweet Like Candy на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени. Овој мирис е трет по ред на поп ѕвездата, после успешните лансирања на Ari од 2015 година и унисекс мирисот наречен по нејзиниот брат Frankie од 2016 година и се појавува истата 2016 година. Инспириран од заводливо слатката, забавна и секси личност на Ариана, мирис совршен за флерт и искушенија.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Blackberry, Italian bergamot, Pear
  • Средни: Jasmine sambac, Frangipani, Honeysuckle
  • Основни: Blackcurrant liqueur, Marshmallow, Cashmere wood, Vanilla
  • Sweet Like Candy на Ariana Grande е цветно-овошен гурмански мирис за жени. Овој мирис е трет по ред на поп ѕвездата, после успешните лансирања на Ari од 2015 година и унисекс мирисот наречен по нејзиниот брат Frankie од 2016 година и се појавува истата 2016 година. Инспириран од заводливо слатката, забавна и секси личност на Ариана, мирис совршен за флерт и искушенија.

Дополнителни информации

Шифра AGRSLC
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Ariana Grande
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.