ARMANI Acqua di Gio Essenza EDP

Availability: Нема на залиха

ARMANI Acqua di Gio Essenza EDP ARMANI Acqua di Gio Essenza EDP 75 ml
ден 4.400,00

Acqua di Gio беше промовиран во 1996 година и оттогаш бележи огромен успех. Armani го објави издавањето на новата верзија Acqua di gio Еssenza, концентрирана како Eau de Parfum.
Новaта верзија е безвременска и интензивна реинтерпретација на оригиналот. Опишан како интензивен и сензуален, парфемот е помалку фокусиран на морски, а повеќе на дрвени и килибарни ноти. Креатор на парфемот е повторно Alberto Morillas.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Cascalone®, Grapefruit
  • Средни: Basil, Jasmine, Paradisone®, Sage
  • Основни: Ambrox, Atlas cedar, Patchouli, Vetiver

Acqua di Gio беше промовиран во 1996 година и оттогаш бележи огромен успех. Armani го објави издавањето на новата верзија Acqua di gio Еssenza, концентрирана како Eau de Parfum. Новaта верзија е безвременска и интензивна реинтерпретација на оригиналот. Опишан како интензивен и сензуален, парфемот е помалку фокусиран на морски, а повеќе на дрвени и килибарни ноти. Креатор на парфемот е повторно Alberto Morillas.

Дополнителни информации

Шифра ARMESSENZA
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни, Гурмански

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.