ARMANI Acqua di Gio Man EDT

Availability: На залиха

ARMANI Acqua di Gio Man EDT ARMANI Acqua di Gio Man EDT 30 ml

Нема на залиха

ден 2.650,00
ARMANI Acqua di Gio Man EDT ARMANI Acqua di Gio Man EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 3.850,00
ARMANI Acqua di Gio Man EDT ARMANI Acqua di Gio Man EDT 100 ml

Нема на залиха

ден 4.740,00
ARMANI Acqua di Gio Man EDT ARMANI Acqua di Gio Man EDT 200 ml
ден 6.570,00

Инспириран од убавините на Пантелерија каде што го поминал својот одмор, Армани ги создал женската и машка арома Acqua di Gio. Машкиот мирис е мирис на слобода, полн со ветар и вода, во перфектна комбинација со солените ноти на морската вода и нијанса сончева топлина која ја грее кожата. Креиран е од Alberto Morillas во 1996 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Jasmine, Lime, Mandarin, Orange, Lemon
  • Средни: Cyclamen, Freesia, Hyacinth, Coriander, Marine notes, Peach, Mignonette, Rose, Violet
  • Основни: Amber, Oakmoss, Musk, Patchouli, Cedar

Дополнителни информации

Шифра ARMACQ
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.