ARMANI Acqua di Gio Man Giftset EDT 100 ml + After Shave Balm 75 ml + Shower Gel 75 ml

ден 4.730,00

Availability: Нема на залиха

Инспириран од убавините на Пантелерија каде што го поминал својот одмор, Армани ги создал женската и машка арома Acqua di Gio. Машкиот мирис е мирис на слобода, полн со ветар и вода, во перфектна комбинација со солените ноти на морската вода и нијанса сончева топлина која ја грее кожата. Креиран е од Alberto Morillas во 1996 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Jasmine, Lime, Mandarin, Orange, Lemon
  • Средни: Cyclamen, Freesia, Hyacinth, Coriander, Marine notes, Peach, Mignonette, Rose, Violet
  • Основни: Amber, Oakmoss, Musk, Patchouli, Cedar

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Armani
Милилитража 100
Тип Сет
Сезона пролет/лето
Мирисна група No

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.