ARMANI Acqua di Gio Profondo EDP

Availability: На залиха

ARMANI Acqua di Gio Profondo EDP ARMANI Acqua di Gio Profondo EDP 75 ml

Нема на залиха

ден 5.690,00
ARMANI Acqua di Gio Profondo EDP ARMANI Acqua di Gio Profondo EDP 125 ml
ден 6.990,00

Acqua di Giò Profondo е интензивно морско толкување на Acqua di Giò. Повеќе од мирис, Aqua di Giò Profondo е волшебно длабоко нуркање во длабочината на душата, прифаќајки ги вредностите на слободата, сензорноста и модерната мажественост, откривајќи уште подлабока димензија. Создаден од легендарниот парфимер Alberto Morillas, промовиран во 2020 година, Acqua di Giò Profondo е капсулиран во амблематско стаклено шише во елегантно, длабоко и темносино издание, одекнувајќи ги морските тонови што ги зафаќа. "Сина, како густа сенка што изразува сензуалност. Во своите различни нијанси, тоа е течна боја што дава чувство на флуидност и рафинирана елеганција" - вели Giorgio Armani.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Brazilian green mandarin, Aquozone
  • Средни: Rosemary, Lavender, Cypress, Mastic absolute
  • Основни: Mineral amber, Guatemala patchouly, Musk

Acqua di Giò Profondo е интензивно морско толкување на Acqua di Giò. Повеќе од мирис, Aqua di Giò Profondo е волшебно длабоко нуркање во длабочината на душата, прифаќајки ги вредностите на слободата, сензорноста и модерната мажественост, откривајќи уште подлабока димензија. Создаден од легендарниот парфимер Alberto Morillas, промовиран во 2020 година, Acqua di Giò Profondo е капсулиран во амблематско стаклено шише во елегантно, длабоко и темносино издание, одекнувајќи ги морските тонови што ги зафаќа. "Сина, како густа сенка што изразува сензуалност. Во своите различни нијанси, тоа е течна боја што дава чувство на флуидност и рафинирана елеганција" - вели Giorgio Armani.

Дополнителни информации

Шифра ARMADGPROFONDO
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона No
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.