ARMANI Acqua di Gioia EDP

Availability: На залиха

ARMANI Acqua di Gioia EDP ARMANI Acqua di Gioia EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 3.500,00
ARMANI Acqua di Gioia EDP ARMANI Acqua di Gioia EDP 100 ml
ден 5.320,00

Acqua di Gioia е мирис презентиран уште од март 2010 година. Заводливите ароми на морето се ставени во прв план, кои се всушност и инспирација за креаторите. Составот на парфемот се споредува со жена која е со силен, достоинствен и слободен дух, но, истовремено и во совршена хармонија со природата. Инспириран од неколку летни одмори поминати на островите Пантелерија и Антигва, каде Армани има свои вили, мирисот го водеше до идејата за бегство во природа, небесно место за вистински одмор каде ја враќа енергијата неопходна на телото и душата, и каде создаваме природна рамнотежа. Парфемот е создаден од страна на тројца парфемери Лок Донг, Ана Флипо и Доминик Ропион.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mint leaf, Water note, Lemon
  • Средни: Jasmine, Peony, Pink pepper
  • Основни: Brown sugar, Labdanum, Cedar

Acqua di Gioia е мирис презентиран уште од март 2010 година. Заводливите ароми на морето се ставени во прв план, кои се всушност и инспирација за креаторите. Составот на парфемот се споредува со жена која е со силен, достоинствен и слободен дух, но, истовремено и во совршена хармонија со природата. Инспириран од неколку летни одмори поминати на островите Пантелерија и Антигва, каде Армани има свои вили, мирисот го водеше до идејата за бегство во природа, небесно место за вистински одмор каде ја враќа енергијата неопходна на телото и душата, и каде создаваме природна рамнотежа. Парфемот е создаден од страна на тројца парфемери Лок Донг, Ана Флипо и Доминик Ропион.

Дополнителни информации

Шифра ARMGIOIA
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.