ARMANI Because It's You EDP

Availability: На залиха

ARMANI Because It's You EDP ARMANI Because It's You EDP 50 ml
ден 4.350,00
ARMANI Because It's You EDP ARMANI Because It's You EDP 100 ml
ден 5.890,00

Армани во 2017 година го најави новиот пар парфеми, машка и женска верзија, кој е всушност новиот столб на линијата од Емпорио Армани. Истата таа линија на парфеми ја претставува "Модерната љубовна приказна на денешницата". Женската верзија Because It's You и машката Stronger with You се достапни на пазарот од јуни 2017 година. Anne Flipo стои позади оваа приказна.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Raspberry, Neroli
  • Средни: Rose absolute
  • Основни: Patchouli, Vanilla, White musk

Армани во 2017 година го најави новиот пар парфеми, машка и женска верзија, кој е всушност новиот столб на линијата од Емпорио Армани. Истата таа линија на парфеми ја претставува "Модерната љубовна приказна на денешницата". Женската верзија Because It's You и машката Stronger with You се достапни на пазарот од јуни 2017 година. Anne Flipo стои позади оваа приказна.

Дополнителни информации

Шифра ARMBIY
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.