ARMANI Code Colonia EDT

Availability: На залиха

ARMANI Code Colonia EDT ARMANI Code Colonia EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 3.830,00
ARMANI Code Colonia EDT ARMANI Code Colonia EDT 75 ml
ден 3.800,00
ARMANI Code Colonia EDT ARMANI Code Colonia EDT 125 ml
ден 4.780,00

Code Colonia е елегантна, сензуална и привлечна мешавина на лесни и длабоки ноти во поедноставен состав, лесен за носење.
Композицијата е потпишана од Antoine Maisondieu, кој сакаше да го задржи fougere карактерот, но му даде и доза на свежина и елеганција и сензуален допир на цвет од портокал.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin, Pink pepper
  • Средни: Clary sage, Orange blossom, Salicylate
  • Основни: Tonka bean, Heliotrope

Code Colonia е елегантна, сензуална и привлечна мешавина на лесни и длабоки ноти во поедноставен состав, лесен за носење. Композицијата е потпишана од Antoine Maisondieu, кој сакаше да го задржи fougere карактерот, но му даде и доза на свежина и елеганција и сензуален допир на цвет од портокал.

Дополнителни информации

Шифра ARMCOLONIA
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.