ARMANI Code for Men EDT

Availability: На залиха

ARMANI Code for Men EDT ARMANI Code for Men EDT 30 ml

Нема на залиха

ден 2.580,00
ARMANI Code for Men EDT ARMANI Code for Men EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 2.770,00
ARMANI Code for Men EDT ARMANI Code for Men EDT 75 ml
ден 4.350,00
ARMANI Code for Men EDT ARMANI Code for Men EDT 125 ml
ден 5.510,00

Armani Code е ориентален, зачиснест мирис за мажи. Креиран во 2004 од Antoine Lie, Antoine Maisondieu и Clement Gavarry. Горните ноти се бергамот и лимон, во средината анасон, маслинов цвет и дрвенести ноти. Во основата се фино обработена кожа, тутун и сирово дрво.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Lemon
  • Средни: Olive blossom, Star anise
  • Основни: Gaiac wood, Leather, Tobacco, Tonka bean

Дополнителни информации

Шифра ARMCOD
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.