ARMANI Diamonds EDP

Availability: Нема на залиха

ARMANI Diamonds EDP ARMANI Diamonds EDP 50 ml
ден 4.470,00
ARMANI Diamonds EDP ARMANI Diamonds EDP 100 ml
ден 5.550,00

Парфемот е креиран од Thierry Wasser во 2007 година, а мирисот се класифицира како гурмански-цветен. Горните ноти се личи и малина, во средината се фрезија и момина солза, а во основата ветивер, дрво кедар, пачули и ванила. ПР тимот на Emporio Armani изјави: Ја користиме розата, но на многу гурмански начин, како цвет кој може да се изеде.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Raspberry, Lychee
  • Средни: Freesia, Lily-of-the-valley, Patchouli, Rose, Cedar
  • Основни: Amber, Vanilla, Vetiver

Дополнителни информации

Шифра ARMDIAM
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.