ARMANI Diamonds for Men EDT

Availability: На залиха

ARMANI Diamonds for Men EDT ARMANI Diamonds for Men EDT 50 ml
ден 4.020,00

После успешното женско издание на Emporio Armani- Diamonds, каде заштитно лице е прекрасната Beyonce, претставен е и машки Diamonds for Men, кој го рекламира Јosh Hartnett. Машки парфем креиран за урбани, млади мажи со гурманско-дрвенест и ароматичен мирис, кој прави необичен пресврт во високите мирисни ноти. Се појавува на пазарот во 2008 година и е креација на Jacques Cavallier.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Sichuan pepper, Lemon
  • Средни: Cocoa bean, Cedar
  • Основни: Ambrox, Gaiac wood, Vetiver

После успешното женско издание на Emporio Armani- Diamonds, каде заштитно лице е прекрасната Beyonce, претставен е и машки Diamonds for Men, кој го рекламира Јosh Hartnett. Машки парфем креиран за урбани, млади мажи со гурманско-дрвенест и ароматичен мирис, кој прави необичен пресврт во високите мирисни ноти. Се појавува на пазарот во 2008 година и е креација на Jacques Cavallier.

Дополнителни информации

Шифра ARMDIAMMEN
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.