ARMANI Emporio He EDT

Availability: На залиха

ARMANI Emporio He EDT ARMANI Emporio He EDT 30 ml

Нема на залиха

ден 2.200,00
ARMANI Emporio He EDT ARMANI Emporio He EDT 50 ml
ден 3.910,00
ARMANI Emporio He EDT ARMANI Emporio He EDT 100 ml
ден 4.070,00

Emporio He е сензуален и дрвенест ароматичен мирис, инспириран од современата мажественост. Се појавува како славеничко и лимитирано издание на 10 годишнината од постоењето на Emporio парфемите. На пазарот се појавува во мај 2008 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pineapple, Apple, Bergamot, Cardamom, Mandarin, Sage, Yuzu, Lemon
  • Средни: Cyclamen, Orris root, Jasmine, Nutmeg, Rose
  • Основни: Amber, Oakmoss, Musk, Sandalwood, Tonka bean, Cedar

Emporio He е сензуален и дрвенест ароматичен мирис, инспириран од современата мажественост. Се појавува како славеничко и лимитирано издание на 10 годишнината од постоењето на Emporio парфемите. На пазарот се појавува во мај 2008 година.

Дополнителни информации

Шифра ARMEMPHE
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.