ARMANI My Way EDP

Availability: На залиха

ARMANI My Way EDP ARMANI My Way EDP 50 ml
ден 5.360,00
ARMANI My Way EDP ARMANI My Way EDP 100 ml
ден 6.930,00

My Way на Giorgio Armani е цветен мирис за жени, претставен во 2020 година. Елегантен парфем наменет за жени кои се подготвени да ги прошират своите хоризонти и да остваруваат значајни средби. Направен е од внимателно избрани состојки - бергамот и египетски цвет од портокал се вклопуваат во светол, цветен букет од тубероза и индиски јасмин, сензуална ванила и бели мошуси кои ја потпишуваат композицијата. Оваа креација ја потпишуваат парфимерите Carlos Benaim и Bruno Jovanovic .

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Calabrian bergamot, Egyptian orange blossom
  • Средни: Indian tuberose, Jasminum auriculatum
  • Основни: Virginia cedar, Bourbon vanilla, White musk

My Way на Giorgio Armani е цветен мирис за жени, претставен во 2020 година. Елегантен парфем наменет за жени кои се подготвени да ги прошират своите хоризонти и да остваруваат значајни средби. Направен е од внимателно избрани состојки - бергамот и египетски цвет од портокал се вклопуваат во светол, цветен букет од тубероза и индиски јасмин, сензуална ванила и бели мошуси кои ја потпишуваат композицијата. Оваа креација ја потпишуваат парфимерите Carlos Benaim и Bruno Jovanovic .

Дополнителни информации

Шифра ARMMYWAY
Земја на потекло Франција
Марка Armani
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.