BENTLEY for Men Intense EDP

Availability: На залиха

BENTLEY for Men Intense EDP BENTLEY for Men Intense EDP 100 ml
ден 2.940,00

Bentley for Men Intense е килибарен, зачинест мирис за мажи, креиран од Nathalie Lorson. Горните ноти се црн бибер, ловор и бергамот, средните ноти се рум, дрвени ноти, цимет, морско оревче и жалфија, а во основата темјан, кожа, бензоин, пачули и кедар.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Black pepper, Bay leaf
  • Средни: Clary sage, Cinnamon, Rum, Woody notes, Labdanum
  • Основни: Leather, Benzoin, Cedar, Patchouli, Sandalwood, Frankincense

Bentley for Men Intense е килибарен, зачинест мирис за мажи, креиран од Nathalie Lorson. Горните ноти се црн бибер, ловор и бергамот, средните ноти се рум, дрвени ноти, цимет, морско оревче и жалфија, а во основата темјан, кожа, бензоин, пачули и кедар.

Дополнителни информации

Шифра BTLMENINT
Земја на потекло Франција
Марка Bentley
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.