BENTLEY Infinite for Men Intense EDP

Availability: На залиха

BENTLEY Infinite for Men Intense EDP BENTLEY Infinite for Men Intense EDP 100 ml
ден 2.730,00

Легендарното луксузно чувство на иконската англиска марка Bentley Motors е доловено во новиот интензивен мирис на Bentley Infinite. Претставен е во 2015 година, креација на Nathalie Lorson. Мирис кој ја отелотворува желбата за вистинска слобода и индивидуалност, додека сепак е елегантен и софистициран.

Интензивната верзија на Bentley Infinite нуди уште подолготрајно искуство на мирис бидејќи оваа парфимирана вода содржи особено висок процент на ароми. Нејзините силни први впечатоци се црн бибер во комбинација со здравец, лаванда и љубичица. Срцевината е со богати зачинети есенции: морско оревче, елеми (скапоцена арапска гума за џвакање), сијам бензоин (мелеста миризлива смола на дрвото стиракс) и нота на амбер која дава целосно модерен, машки еротски ефект. Ароматичната дрвенеста природа на целокупниот состав е комплетирана со моќен ефект во основната нота: со примамливи екстракти од пачули, ветивер од Хаити, марокански кедар и мов.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bourbon geranium, Provençal lavender, Black pepper, Violet leaf absolute
  • Средни: Ambergris, Elemi resin, Nutmeg, Benzoin Siam
  • Основни: Haitian vetiver, Atlas cedar, Moss, Patchouli

Легендарното луксузно чувство на иконската англиска марка Bentley Motors е доловено во новиот интензивен мирис на Bentley Infinite. Претставен е во 2015 година, креација на Nathalie Lorson. Мирис кој ја отелотворува желбата за вистинска слобода и индивидуалност, додека сепак е елегантен и софистициран. Интензивната верзија на Bentley Infinite нуди уште подолготрајно искуство на мирис бидејќи оваа парфимирана вода содржи особено висок процент на ароми. Нејзините силни први впечатоци се црн бибер во комбинација со здравец, лаванда и љубичица. Срцевината е со богати зачинети есенции: морско оревче, елеми (скапоцена арапска гума за џвакање), сијам бензоин (мелеста миризлива смола на дрвото стиракс) и нота на амбер која дава целосно модерен, машки еротски ефект. Ароматичната дрвенеста природа на целокупниот состав е комплетирана со моќен ефект во основната нота: со примамливи екстракти од пачули, ветивер од Хаити, марокански кедар и мов.

Дополнителни информации

Шифра BTLINFINT
Земја на потекло Франција
Марка Bentley
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.