BURBERRY Brit Rhythm for Him Intense EDT

Availability: Нема на залиха

BURBERRY Brit Rhythm for Him Intense EDT BURBERRY Brit Rhythm for Him Intense EDT 90 ml
ден 2.920,00

Дизајнерската куќа Burberry инспирирана од британската рок сцена, го претстави својот мирисен пар Brit Rhythm for Him во септември 2013 година и Brit Rhythm for Her во 2014 година. Во февруари 2015 година се појавува нова едиција на овие мириси- Brit Rhythm for Him Intense и Brit Rhythm for Her Floral. Brit Rhythm for Him Intense е најавен како уште помажествено издание со зголемен кожен акцент. Потпис на оваа креација става парфимерот Dominique Ropion.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Absinthe wormwood, Peppermint, Cumin
  • Средни: Patchouli, Amber, Leather
  • Основни: Gaiac wood, Tonka bean, Cashmeran
  • Дизајнерската куќа Burberry инспирирана од британската рок сцена, го претстави својот мирисен пар Brit Rhythm for Him во септември 2013 година и Brit Rhythm for Her во 2014 година. Во февруари 2015 година се појавува нова едиција на овие мириси- Brit Rhythm for Him Intense и Brit Rhythm for Her Floral. Brit Rhythm for Him Intense е најавен како уште помажествено издание со зголемен кожен акцент. Потпис на оваа креација става парфимерот Dominique Ropion.

Дополнителни информации

Шифра BURBRI
Земја на потекло
Марка Burberry
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.