BURBERRY Burberry LONDON EDP

Availability: На залиха

BURBERRY Burberry LONDON EDP BURBERRY Burberry LONDON EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 2.720,00
BURBERRY Burberry LONDON EDP BURBERRY Burberry LONDON EDP 100 ml
ден 3.040,00

Мирисот е замислен како неопходен додека го посетувате градот Лондон, доколку сакате да го почувствувате пулсот на стариот и современиот град.

Ова е класичен цветен мирис со јасмин во центарот. Парфемот се отвора со роза и анамска рака во хармонија со ноти на мандарина. Белото цветно срце вклучува јасмин, тиаре и божур. Остава дрвенести траги и мошус.

Burberry London е направен во 2006 година од Dominique Ropion. Заштитни лица на кампањата се актерите Rachel Weisz и Ioann Gruffud.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: English garden rose, Honeysuckle
  • Средни: Jasmine, Mandarin zest, Peony, Tiaré
  • Основни: Musk, Patchouli, Sandalwood

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Burberry
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.