BURBERRY Burberry LONDON for Men EDT

Availability: На залиха

BURBERRY Burberry LONDON for Men EDT BURBERRY Burberry LONDON for Men EDT 50 ml
ден 2.410,00
BURBERRY Burberry LONDON for Men EDT BURBERRY Burberry LONDON for Men EDT 100 ml

Нема на залиха

ден 2.900,00

Burberry London е ориентален зачинест мирис за мажи. Претставен е во 2006 година, а креиран од Antoine Maisondieu. Горните ноти се лаванда, бергамот и цимет, во средината мимоза и кожа, а во основа смола од опопонакс, лист од тутн и дрвенести ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Lavender, Black pepper, Cinnamon leaf
  • Средни: Leather, Mimosa, Port wine
  • Основни: Oak bark, Gaiac wood, Opoponax, Tobacco leaf

Дополнителни информации

Шифра BURLONEDT
Земја на потекло Франција
Марка Burberry
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.