BURBERRY The Beat EDP

Availability: Нема на залиха

BURBERRY The Beat EDP BURBERRY The Beat EDP 30 ml
ден 2.300,00
BURBERRY The Beat EDP BURBERRY The Beat EDP 50 ml
ден 2.590,00
BURBERRY The Beat EDP BURBERRY The Beat EDP 75 ml
ден 2.850,00

Burberry the Beat се појавува во 2008 година, креиран од Dominique Ropion, Olivier Polge и Beatrice Piquet. Преовладуваат ноти од чај, ирис, бергамот, кадрамон, црвен бибер, мандарина, светол мошус, ветивер и кедар.

Парфемот има музичка конекција. Создаден е по кенцептот на музика од албумите Kasabian, Dirty Pretty Things, Razorlight, the Arctic Monkeys и The Fratellis, илустрирајќи расположение кое ќе го донесе парфемот the Beat.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Cardamom, Mandarin, Pink pepper
  • Средни: Ceylon tea, Bellflower, Iris
  • Основни: Vetiver, White musk, Cedarwood

Дополнителни информации

Шифра BURBEATEDP
Земја на потекло Франција
Марка Burberry
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.