BURBERRY Touch Women EDP

Availability: На залиха

BURBERRY Touch Women EDP BURBERRY Touch Women EDP 50 ml
ден 2.580,00
BURBERRY Touch Women EDP BURBERRY Touch Women EDP 100 ml
ден 2.910,00

Овој парфем се појавува во револуционерно време за Burberry, кога конзервативниот бренд се отвора кон модерниот свет со доаѓање на арт директорот Roberto Menichetti во 1998 година. Лице на парфемот како и на комплетниот тренд на промена во компанијата е британскиот модел Stella Tennant.

Парфемот е мек и комотен со воздржана свежина во високите ноти на црна рибизла, црвена пиперка и портокал кои водат кон прекрасните цветни ноти во срцето. Розата, момината солза и јасминот се мешаат со овошните нијанси на праска и малина.

Креиран е од Michel Girard.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Orange, Black currant, Dewberry, Rose oil
  • Средни: Jasmine, Lily, Tuberose, Peach, Raspberry
  • Основни: Oak wood, Vanilla, Cedarwood

Дополнителни информации

Шифра BURTOUWOM
Земја на потекло Франција
Марка Burberry
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.