BVLGARI Aqva Amara EDT

Availability: Нема на залиха

BVLGARI Aqva Amara EDT BVLGARI Aqva Amara EDT 50 ml
ден 3.100,00
BVLGARI Aqva Amara EDT BVLGARI Aqva Amara EDT 100 ml
ден 3.200,00

Aqva Amara е новата верзија на машкиот мирис кој претставува нов пресврт во создавањето на "водени" парфеми. Парфимерот Jacques Cavalier ја збогатил композицијата со благородни состојки, со што го направи истиот повеќе луксузен, притоа обидувајќи се да го зачува карактеристичниот воден и медитерански карактер. Aqva Amara, или како што се нарекува "Горчлива вода" е мирис исполнет со енергија кој е претставен во 2014 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Sicilian mandarin, Tunisian neroli
  • Средни: Aquatic notes, Mineral notes
  • Основни: Indonesian patchouli, Frankincense

Aqva Amara е новата верзија на машкиот мирис кој претставува нов пресврт во создавањето на "водени" парфеми. Парфимерот Jacques Cavalier ја збогатил композицијата со благородни состојки, со што го направи истиот повеќе луксузен, притоа обидувајќи се да го зачува карактеристичниот воден и медитерански карактер. Aqva Amara, или како што се нарекува "Горчлива вода" е мирис исполнет со енергија кој е претставен во 2014 година.

Дополнителни информации

Шифра BVLAMARA
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.