BVLGARI Aqva pour Homme EDT

Availability: На залиха

BVLGARI Aqva pour Homme EDT BVLGARI Aqva pour Homme EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 2.990,00
BVLGARI Aqva pour Homme EDT BVLGARI Aqva pour Homme EDT 100 ml
ден 3.730,00
BVLGARI Aqva pour Homme EDT BVLGARI Aqva pour Homme EDT 150 ml
ден 4.360,00

Aqva Pour Homme е енергичен, воден машки мирис со освежителни морски ноти. Почнува со свежи ноти на петитгреин, есенцијални масла од листови и гранки од портокал. Во срцето на мирисот се наоѓа морска трева Posidonia oceanica. Основата е истакнато маженствена, благодарение на минералниот килибар и дрвените ноти.

Креатор на мирисот е Jacques Cavallier. Направен е во 2005 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mandarin, Petitgrain
  • Средни: Santolina, Neptune grass
  • Основни: Mineral amber, Clary sage

Дополнителни информации

Шифра BVLAQVA
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.