BVLGARI Aqva Divina EDT

Availability: На залиха

BVLGARI Aqva Divina EDT BVLGARI Aqva Divina EDT 40 ml
ден 2.640,00
BVLGARI Aqva Divina EDT BVLGARI Aqva Divina EDT 65 ml
ден 3.140,00

Aqva Divina е првиот женски мирис од колекцијата Bvlgari Aqva, која до февруари 2015 година вклучуваше само машки мириси. BVLGARI Aqva Divina е инспириран од сликата на познатиот Ботичели "Раѓањето на Венера". Мирисот е најавен како светлост и сензуалност.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Red ginger, Salt
  • Средни: Magnolia, Quince
  • Основни: Amber, Beeswax

Aqva Divina е првиот женски мирис од колекцијата Bvlgari Aqva, која до февруари 2015 година вклучуваше само машки мириси. BVLGARI Aqva Divina е инспириран од сликата на познатиот Ботичели "Раѓањето на Венера". Мирисот е најавен како светлост и сензуалност.

Дополнителни информации

Шифра BVLDIVAQV
Земја на потекло Франција
Марка Bvlgari
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.