BVLGARI Jasmin Noir EDP

Availability: Нема на залиха

BVLGARI Jasmin Noir EDP BVLGARI Jasmin Noir EDP 50 ml
ден 3.100,00
BVLGARI Jasmin Noir EDP BVLGARI Jasmin Noir EDP 100 ml
ден 3.800,00

Bvlgari го претставува Jasmin Noir во 2008 година во мистериозно темно шише и мирис кој ги привлекува љубителите на дрвено-цветните композиции. Парфемот е создаден во дуалистички контраст на машки и женски ноти со јасмин како главна состојка.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Gardenia, Green plant juice
  • Средни: Jasmine sambac absolute, Almond
  • Основни: Precious woods, Glycyrrhiza, Tonka bean absolute

Дополнителни информации

Шифра BVLJASNOI
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.