BVLGARI Man Wood Essence EDP

Availability: На залиха

BVLGARI Man Wood Essence EDP BVLGARI Man Wood Essence EDP 60 ml
ден 3.570,00
BVLGARI Man Wood Essence EDP BVLGARI Man Wood Essence EDP 100 ml
ден 4.230,00

Модната куќа BVLGARI го лансира новиот парфем Man Wood Essence во јули 2018 година, како дел на колекцијата BVLGARI Man за која е заслужен парфимерот Albberto Morillas. Филозофијата на овој парфем се однесува на балансот помеѓу урбаниот живот на современиот маж и повикот на природата. Композицијата на парфемот е комбинација од дрвенести ноти- кора од дрва, смола и есенцијални зачинети ноти. Заштитно лице на парфемот е канадскиот модел и глумец Nick Bateman.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian citrus zest, Coriander
  • Средни: Cypress, Haitian vetiver
  • Основни: Cedarwood, Ambergris, Benzoin Siam

Модната куќа BVLGARI го лансира новиот парфем Man Wood Essence во јули 2018 година, како дел на колекцијата BVLGARI Man за која е заслужен парфимерот Albberto Morillas. Филозофијата на овој парфем се однесува на балансот помеѓу урбаниот живот на современиот маж и повикот на природата. Композицијата на парфемот е комбинација од дрвенести ноти- кора од дрва, смола и есенцијални зачинети ноти. Заштитно лице на парфемот е канадскиот модел и глумец Nick Bateman.

Дополнителни информации

Шифра BVLWE
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.