BVLGARI Man Wood Neroli EDP

Availability: На залиха

BVLGARI Man Wood Neroli EDP BVLGARI Man Wood Neroli EDP 60 ml
ден 3.580,00
BVLGARI Man Wood Neroli EDP BVLGARI Man Wood Neroli EDP 100 ml
ден 4.640,00

BVLGARI го претстави BVLGARI Man Wood Neroli во летото 2019 година, како нова линија на Bvlgari Men парфемите, година подоцна од успешното пласирање на BVLGARI Man Wood Essence. Со цел да се задржи мирисот кој вклучува и дрвени и нежни ноти, Alberto Morillas има за цел да го додаде моментот кога сонцето го огрева медитеранското дрво со портокал. Новиот мирис ја доловува оваа атмосфера, со ноти кои вклучуваат цвеќиња, лисја и гранки од горчливото дрво со портокал.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Neroli
  • Средни: Orange blossom absolute, Virginia cedar
  • Основни: White musk, Ambergris, Amber

BVLGARI го претстави BVLGARI Man Wood Neroli во летото 2019 година, како нова линија на Bvlgari Men парфемите, година подоцна од успешното пласирање на BVLGARI Man Wood Essence. Со цел да се задржи мирисот кој вклучува и дрвени и нежни ноти, Alberto Morillas има за цел да го додаде моментот кога сонцето го огрева медитеранското дрво со портокал. Новиот мирис ја доловува оваа атмосфера, со ноти кои вклучуваат цвеќиња, лисја и гранки од горчливото дрво со портокал.

Дополнителни информации

Шифра BVLWN
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.