BVLGARI Mon Jasmin Noir L'Eau Excuise EDT

Availability: Нема на залиха

BVLGARI Mon Jasmin Noir L'Eau Excuise EDT BVLGARI Mon Jasmin Noir L'Eau Excuise EDT 75 ml
ден 5.320,00

Mon Jasmin Noir L'Eau Excuise од Bvlgari е ново издание на парфемот Mon Jasmin Noir и е претставен во 2012 година, креација на парфимерката Sophie Labbe. Мирисот е свеж, прозрачен, чии состојки го прават совршен за пролетно време.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink pomelo, Green almond
  • Средни: Jasminum grandiflorum, Jasmine sambac, White tea
  • Основни: White musk, Woods

Mon Jasmin Noir L'Eau Excuise од Bvlgari е ново издание на парфемот Mon Jasmin Noir и е претставен во 2012 година, креација на парфимерката Sophie Labbe. Мирисот е свеж, прозрачен, чии состојки го прават совршен за пролетно време.

Дополнителни информации

Шифра BVLMONJASMINEXC
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.