BVLGARI Omnia Crystalline L´Eau de Parfum EDP

Availability: Нема на залиха

BVLGARI Omnia Crystalline L´Eau de Parfum EDP BVLGARI Omnia Crystalline L´Eau de Parfum EDP 40 ml
ден 2.990,00
BVLGARI Omnia Crystalline L´Eau de Parfum EDP BVLGARI Omnia Crystalline L´Eau de Parfum EDP 65 ml
ден 3.300,00

Интензивна верзија на тоалетната вода Crystalline, претставена во 2013 година, креирана од Alberto Morillas. Замислена како најженствената Omnia до сега, истакнато секси, но не и вулгарна.
Отвораат нотите на лотос кој претставува чистина во Азија и сочна мандарина која со своите слатко-свежи капки ги оплеменува грациозните латици. Во срцето има комбинација од корен од ирис и ванила.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian mandarin, Lotus
  • Средни: Lotus, Iris concrete, Heliotrope
  • Основни: White sandalwood, Benzoin siam, Musk

Дополнителни информации

Шифра BVLOMNCRYEDP
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.