BVLGARI Omnia Paraiba EDT

Availability: На залиха

BVLGARI Omnia Paraiba EDT BVLGARI Omnia Paraiba EDT 40 ml

Нема на залиха

ден 2.500,00
BVLGARI Omnia Paraiba EDT BVLGARI Omnia Paraiba EDT 65 ml
ден 3.120,00

Ново издание од серијата Omnia е претставено во 2015 година од Alberto Morillas. Paraiba е инспирирана од бразилскиот полудраг камен Paraiba Tourmaline, познат по својата сино-зелена боја. Мирисот е егзотичен, цветно-овошен и дрвенест.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Curaçao bitter orange, Passion fruit
  • Средни: Passion flower, Brazilian gardenia
  • Основни: Cocoa bean, Vetiver

Дополнителни информации

Шифра BVLOMNPAR
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.