BVLGARI Rose Goldea EDP

Availability: На залиха

BVLGARI Rose Goldea EDP BVLGARI Rose Goldea EDP 50 ml
ден 4.010,00
BVLGARI Rose Goldea EDP BVLGARI Rose Goldea EDP 90 ml
ден 5.250,00

Цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2016 година, креација на Alberto Morillas. По големиот успех на мирисот Goldea, дизајнерската куќа Bvlgari го лансира Rose Goldea. Женствена и заводлива композиција со нагласен ориентално цветен мирис, каде доминираат роза и мошус.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pomegranate, Rose, Musk
  • Средни: Damask rose absolute, Jasminum grandiflorum absolute
  • Основни: Musk, Sandalwood, Omani white frankincense

Цветен, дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 2016 година, креација на Alberto Morillas. По големиот успех на мирисот Goldea, дизајнерската куќа Bvlgari го лансира Rose Goldea. Женствена и заводлива композиција со нагласен ориентално цветен мирис, каде доминираат роза и мошус.

Дополнителни информации

Шифра BVLROSEGOLD
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.