BVLGARI Splendida Jasmin Noir EDP

Availability: Нема на залиха

BVLGARI Splendida Jasmin Noir EDP BVLGARI Splendida Jasmin Noir EDP 50 ml
ден 3.980,00

Splendida Jasmin Noir од Bvlgari е цветен мирис за жени, претставен во 2017 година. Парфемот е креација на парфимерката Sophie Labbe. Со колекцијата Splendida, Bvlgari ги сублимира најскапоцените аспекти на драгоцените кодови во природата, преточувајќи ги во мирис со чисти и раскошни ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Gardenia, Plant juice
  • Средни: Jasmine sambac absolute, Almond
  • Основни: Cashmere wood, Patchouli, Tonka bean

Splendida Jasmin Noir од Bvlgari е цветен мирис за жени, претставен во 2017 година. Парфемот е креација на парфимерката Sophie Labbe. Со колекцијата Splendida, Bvlgari ги сублимира најскапоцените аспекти на драгоцените кодови во природата, преточувајќи ги во мирис со чисти и раскошни ноти.

Дополнителни информации

Шифра BVLSPLJASNOIR
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.