BVLGARI Splendida Rose Rose EDP

Availability: На залиха

BVLGARI Splendida Rose Rose EDP BVLGARI Splendida Rose Rose EDP 100 ml
ден 4.520,00

Splendida Rose Rose е цветен мирис за жени, промовиран во 2017 година. Носот зад овој мирис е Sophie Labbe. Горните ноти се капина и мандарина, во средните е Дамаска роза, а во основните ноти се мошус, пачули, сандалово дрво и ветивер.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mandarin orange, Mulberry
  • Средни: Damask rose, Rose absolute
  • Основни: Gaiac wood, Musk, Patchouli, Sandalwood, Vetiver

Splendida Rose Rose е цветен мирис за жени, промовиран во 2017 година. Носот зад овој мирис е Sophie Labbe. Горните ноти се капина и мандарина, во средните е Дамаска роза, а во основните ноти се мошус, пачули, сандалово дрво и ветивер.

Дополнителни информации

Шифра BVLSPLROSE
Земја на потекло Италија
Марка Bvlgari
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.