CACHAREL Eden EDP

Availability: На залиха

CACHAREL Eden EDP CACHAREL Eden EDP 50 ml
ден 3.150,00

Eden на Cacharel е цветен мирис за жени, претставен во 1994 година. Ова е еден од најпознатите мириси на Cacharel. Се отвора со комбинација од светли цитрусни ноти. Свежината на ладната вода од воден крин во срцевината е комбинирана со бурни цветни ноти (тубероза, мимоза, јасмин, роза и крин) и слатко сочно овошје (ананас и диња). Водните ноти се во совршена хармонија со острото пачули и топлата дрвена основа. Парфемот е креација на Jean Guichard.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin orange, Peach, Lemon
  • Средни: Pineapple, Jasmine, Lotus, Lily of the valley, Melon, Mimosa, Orange blossom, Rose, Water lily, Tuberose
  • Основни: Patchouli, Sandalwood, Common elder, Tonka bean, Cedar

Eden на Cacharel е цветен мирис за жени, претставен во 1994 година. Ова е еден од најпознатите мириси на Cacharel. Се отвора со комбинација од светли цитрусни ноти. Свежината на ладната вода од воден крин во срцевината е комбинирана со бурни цветни ноти (тубероза, мимоза, јасмин, роза и крин) и слатко сочно овошје (ананас и диња). Водните ноти се во совршена хармонија со острото пачули и топлата дрвена основа. Парфемот е креација на Jean Guichard.

Дополнителни информации

Шифра CACEDEN
Земја на потекло Франција
Марка Cacharel
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.