CALVIN KLEIN CK Everyone EDT

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN CK Everyone EDT CALVIN KLEIN CK Everyone EDT 100 ml
ден 2.700,00

CK Everyone е нов цитрусен ароматичен мирис за мажи и жени, претставен во февруари 2020 година. Парфимерот кој стои позади него е Alberto Morillas. Со овој мирис, дизајнерската куќа Calvin Klein отвора ново поглавје во историјата на култниот унисекс мирис CK ONE од 1994 година. CK Everyone го симболизира духот на новата генерација, слободата на изразување, духот на инволвираност и учество во повеќе заедници. Најавен е како мирис кој нема род, за денешницата што ја слави бесконечната слобода на самоизразување. Овој нов мирис е направен со еколошка свест. Наводно е вегански, создаден од природно добиен алкохол и полн со состојки добиени од природно потекло (79%), поради што е и првиот "чист" мирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Orange, Ginger
  • Средни: Blue tea, Aquatic notes
  • Основни: Cedarwood, Patchouli, Amber

CK Everyone е нов цитрусен ароматичен мирис за мажи и жени, претставен во февруари 2020 година. Парфимерот кој стои позади него е Alberto Morillas. Со овој мирис, дизајнерската куќа Calvin Klein отвора ново поглавје во историјата на култниот унисекс мирис CK ONE од 1994 година. CK Everyone го симболизира духот на новата генерација, слободата на изразување, духот на инволвираност и учество во повеќе заедници. Најавен е како мирис кој нема род, за денешницата што ја слави бесконечната слобода на самоизразување. Овој нов мирис е направен со еколошка свест. Наводно е вегански, создаден од природно добиен алкохол и полн со состојки добиени од природно потекло (79%), поради што е и првиот "чист" мирис.

Дополнителни информации

Шифра CAKCKEVERYONE
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.