CALVIN KLEIN CK Free EDT

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN CK Free EDT CALVIN KLEIN CK Free EDT 100 ml
ден 2.410,00

CK Free е дрвенест ароматичен мирис за мажи, кој се појави во август 2009 година. Креација е на парфимерите Rodrigo Flores-Roux и Ellen Molner. Модерен, мажествен, возбудувачки и свеж, кој е класифициран како остар мирис. Jа пренесува слободоумната природа на дизајнерската куќа Calvin Klein. Се препорачува за дневни активности.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Absinth, Jackfruit, Star anise, Juniper berry
  • Средни: Buchu, Coffee, Tobacco leaf, Suede
  • Основни: Oak, Ironwood, Patchouli, Cedar

CK Free е дрвенест ароматичен мирис за мажи, кој се појави во август 2009 година. Креација е на парфимерите Rodrigo Flores-Roux и Ellen Molner. Модерен, мажествен, возбудувачки и свеж, кој е класифициран како остар мирис. Jа пренесува слободоумната природа на дизајнерската куќа Calvin Klein. Се препорачува за дневни активности.

Дополнителни информации

Шифра CAKFREE
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.