CALVIN KLEIN Contradiction EDP

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Contradiction EDP CALVIN KLEIN Contradiction EDP 50 ml

Нема на залиха

Regular Price: ден 1.980,00

Special Price ден 1.250,00

CALVIN KLEIN Contradiction EDP CALVIN KLEIN Contradiction EDP 100 ml
ден 2.580,00

Contradiction од Calvin Klein е цветно - дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 1997 година. Креатори на парфемот се Ann Gottlieb и Daniela (Roche) Andrier. Contradiction е дневен мирис за одлучна, современа жена, успешна, но и романтична. Освежувачки ориентален парфем, кој има контраст на ладно/топло. Парфемот е многу популарен во светот на мирисите кон крајот на 90тите.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lily, Lily-of-the-valley, Orchid, Mock-orange, Peony, Rose
  • Средни: Pear, Blackberry, Eucalyptus, Lilac, Jasmine
  • Основни: Musk, Sandalwood, Tonka bean

Contradiction од Calvin Klein е цветно - дрвенест, мошусен мирис за жени, претставен во 1997 година. Креатори на парфемот се Ann Gottlieb и Daniela (Roche) Andrier. Contradiction е дневен мирис за одлучна, современа жена, успешна, но и романтична. Освежувачки ориентален парфем, кој има контраст на ладно/топло. Парфемот е многу популарен во светот на мирисите кон крајот на 90тите.

Дополнителни информации

Шифра CAKCONTRA
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Calvin Klein
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.