CALVIN KLEIN Contradiction for Men EDT

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Contradiction for Men EDT CALVIN KLEIN Contradiction for Men EDT 100 ml
ден 2.390,00

Contradiction for Men е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 1999 година. Креација е на парфимерите Carlos Benaim и Pierre Wargnye. Освежувачки, зачинет мирис за динамични мажи кои живеат во метропола и веруваат дека големиот град е полн со романтики и брз живот, но и пријатни вечери во фино, мало кафуле со саканата личност.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lavender, Lime, Mandarin, Clary sage, Lemon
  • Средни: Cardamom, Coriander, Nutmeg, Pepper
  • Основни: Ebony, Musk, Sandalwood, Vetiver

Contradiction for Men е ориентален дрвенест мирис за мажи, претставен во 1999 година. Креација е на парфимерите Carlos Benaim и Pierre Wargnye. Освежувачки, зачинет мирис за динамични мажи кои живеат во метропола и веруваат дека големиот град е полн со романтики и брз живот, но и пријатни вечери во фино, мало кафуле со саканата личност.

Дополнителни информации

Шифра CAKCONTRMEN
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.