CALVIN KLEIN Escape EDP

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Escape EDP CALVIN KLEIN Escape EDP 50 ml
ден 2.100,00
CALVIN KLEIN Escape EDP CALVIN KLEIN Escape EDP 100 ml

Нема на залиха

ден 2.420,00

Escape е цветно-воденест мирис за жени, претставен уште во 1991 година. Креација е на парфимерот Claude Dir. Доста романтичен и женствен мирис со интензивна океанска нота, создаден за жена која се стреми да ги реализира своите најдлабоки страсти и вистински желби, бегајќи од границите на секојдневната монотонија. Escape е филозофија на живеење на живот ослободен од инхибиции со цел да ги оствари најдлабоките задоволства. Парфем создаден со чувствителна позадина.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Apple, Peach, Blackcurrant
  • Средни: Jasmine, Lily-of-the-valley, Rose
  • Основни: Musk, Sandalwood, Tonka bean, Vetiver

Escape е цветно-воденест мирис за жени, претставен уште во 1991 година. Креација е на парфимерот Claude Dir. Доста романтичен и женствен мирис со интензивна океанска нота, создаден за жена која се стреми да ги реализира своите најдлабоки страсти и вистински желби, бегајќи од границите на секојдневната монотонија. Escape е филозофија на живеење на живот ослободен од инхибиции со цел да ги оствари најдлабоките задоволства. Парфем создаден со чувствителна позадина.

Дополнителни информации

Шифра CAKESCAPE
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.