CALVIN KLEIN Eternity EDP

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Eternity EDP CALVIN KLEIN Eternity EDP 30 ml

Нема на залиха

ден 1.750,00
CALVIN KLEIN Eternity EDP CALVIN KLEIN Eternity EDP 50 ml
ден 1.990,00
CALVIN KLEIN Eternity EDP CALVIN KLEIN Eternity EDP 100 ml
ден 2.810,00

Eternity или вечност е ладен цветен мирис со нијанса на зачин. Арома на бело цвеќе и мандарина со килибар и дрвенеста основа.

Креиран е од Sophia Grojsman во 1988 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Freesia, Mandarin, Sage, Green notes, Lemon blossom
  • Средни: Lily-of-the-valley, Pot marigold, White lily, Rose, Narcissus, Carnation, Violet, Jasmine
  • Основни: Amber, Patchouli, Sandalwood, Musk, Heliotrope

Дополнителни информации

Шифра CAKETER
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.