CALVIN KLEIN Obsessed EDP

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Obsessed EDP CALVIN KLEIN Obsessed EDP 50 ml
ден 2.590,00
CALVIN KLEIN Obsessed EDP CALVIN KLEIN Obsessed EDP 100 ml
ден 3.360,00

Дизајнерската куќа Calvin Klein се навраќа на минатото и влече инспирација од сопственото наследство. Парфемот Obsession од 1985 година и Obsession for Men од 1986 година, се инспирација за новиот мирисен пар Obsessed for Men и Obsessed for Woman, кој се појавува на почетокот на јули 2017 година.

Мирисен пар кој ја покажува идејата на сеќавањето, желбата и посакуваноста, како современа интерпретација на концептот за туѓите траги на вашата кожа по кои сте опседнати. Obsessed for Women е ароматичен мирис за жени, креација на парфимерките Honorine Blanc и Annick Menardo.

Легендарната рекламна кампања од 1993 година која ја снимал Mario Sorrenti со мега популарната манекенка Kate Moss доживеа свој камбек. Неискористените снимки од тогашното снимање се употребени со новата кампања 25 години подоцна.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Citric notes, Neroli, Elemi resin
  • Средни: Violet leaf absolute, White lavender, Purple sage
  • Основни: Ambrette, Muscenone®, Helvetolide®

Дополнителни информации

Шифра CAKOBSESSEDW
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.