CALVIN KLEIN Reveal for Men EDT

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Reveal for Men EDT CALVIN KLEIN Reveal for Men EDT 50 ml
ден 2.420,00
CALVIN KLEIN Reveal for Men EDT CALVIN KLEIN Reveal for Men EDT 100 ml

Regular Price: ден 2.790,00

Special Price ден 1.710,00

Calvin Klein лансираше нов столб со мирис откриен во Септември 2014 година. Reveal Men, машкото издание на новата линија, излезе во февруари 2015 година. Мирисот е најавен како свеж и уникатен, олицетворение на бескомпромисно машкиот и смел став на современиот маж кој сака да интригира, предизвикува и заведува.

Составот е развиен од парфимерите Ann Gottlieb, Marypierre Jullien, Olivier Gillotin и Rodrigo Flores-Roux.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

 • Горни: Pear brandy, Candied ginger, Kiwano, Mastic resin
 • Средни: Agave, Clary sage, Suede
 • Основни: Amber, Haitian vetiver Orpur®, Tonka bean

Calvin Klein лансираше нов столб со мирис откриен во Септември 2014 година. Reveal Men, машкото издание на новата линија, излезе во февруари 2015 година. Мирисот е најавен како свеж и уникатен, олицетворение на бескомпромисно машкиот и смел став на современиот маж кој сака да интригира, предизвикува и заведува. Составот е развиен од парфимерите Ann Gottlieb, Marypierre Jullien, Olivier Gillotin и Rodrigo Flores-Roux.

Дополнителни информации

Шифра CAKREVMENEDT
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

5
1рангирање
5 ☆
1
4 ☆
0
3 ☆
0
2 ☆
0
1 ☆
0
Дадете ваше мислење
Најкорисни мислења за производот од купувачи
 • 0 од 0 сметаат дека ова мислење е корисно

  Супер избор за есенскиот и зимскиот период

  Одлично мириса и трае долго. Топло го препорачувам.

  Од на

  Коментирајте
  Дали ова мислење беше корисно за вас?

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.